Новини
АСК «Укррічфлот» транспортувала Дніпром чотири японські реактори для Мозирського НПЗ

Історія транспортування реакторів почалася ще два роки тому, коли японська компанія Kobe Steel LTD виграла тендер на виробництво чотирьох реакторів для комплексу гідрокрекінгу важких нафтових залишків Мозирського НПЗ. Цей проект став наймасштабнішою інвестицією заводу за весь період його існування і оцінюється більш ніж в мільярд доларів.

Габарити обладнання також вражають: кожен з реакторів довжиною 51 метр, вагою - 780 тоннн. Безсумнівно, з транспортуванням негабаритного вантажу такої ваги міг впоратися виключно водний транспорт.

З точки зору логістики, довелося подолати маршрут довжиною 25 тисяч кілометрів. Через Тихий і Атлантичний океани, обладнання було доставлене в акваторію Чорного моря і прибуло до дельти Дніпра. АСК «Укррічфлот» взяла на себе відповідальність транспортувати вантаж територією України.

П / п «В. Русанов»

Були задіяні п / п «В. Русанов»і п / п «Портовик - 7». Вони подолали шлях від Херсонського річкового порту до Києва.

 Подальший шлях  на північ, через Прип'ять до причалів заводу, устаткування також подолало на самохідних баржах АСК «Укррічфлот». Щоб прийняти цей вантаж, на місці призначення довелося перебудувати причал, місцями відкачати воду та пересипати підводний канал. Новий причал з заводом з'єднали 12 кілометрами укріпленого дорожнього полотна.

Після передачі реакторів білоруським колегам для їх подальшого транспортування до місця призначення, в центральному офісі АСК «Укррічфлот» відбулася зустріч керівництва Компанії з капітаном п / п «В. Русанов» Конобасем Петром Пилиповичем і його першим помічником - Конобасем Олексієм Петровичем, а також першим помічником капітана п / п «Портовик - 7»Корякіним Валерієм Володимировичем. Під час зустрічі директор з управління флотом Таран Кирило Сергійович від імені Компанії подякував членам екіпажів п / п «В. Русанов» і п / п «Портовик - 7» за професіоналізм та вручив гостям грамоти та пам'ятні сувеніри.

АСК «Укррічфлот»
вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел./факс: +38 (044) 594 57 88, 490 66 48
E-mail: Будь ласка, увімкніть Javascript для перегляду