Новини
1/5
Повідомлення клієнтів у зв'язку з кібератакою
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

27.06.2017 р. Національний банк України розмістив інформацію про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на ряд українських банків, а також на деякі підприємства комерційного та державного секторів.

У результаті таких кібератак деякі банки, які обслуговують АСК «Укррічфлот», обмежили здійснення банківських операцій.

Враховуючи наявність зазначених форс-мажорних обставин, АСК «Укррічфлот» здійснює всі можливі заходи щодо запобігання поширенню вірусу.

Повідомляємо, що дана ситуація може мати вплив на своєчасність виконання зобов’язань АСК «Укррічфлот» та просимо поставитись з розумінням до зазначеної ситуації.

 

З повагою,

менеджмент АСК «Укррічфлот».

1/5
Черговий сезон видобутку піску відкрито
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Щороку, після закінчення нересту риби, АСК «Укррічфлот» приступає до видобутку річкового піску. У 2017 році філії Компанії -Дніпропетровський і Запорізький річкові порти -відкрили сезон 9 і 19 червня відповідно.

АСК «Укррічфлот» розробляє два найбільші родовища піску на річці Дніпро: Верхньодніпровське (видобуток веде Дніпропетровський річковий порт) і Червонодніпровське (видобуток веде Запорізький річковий порт). Сукупний обсяг видобутку піску портами Компанії - до 1 млн. тонн у навігацію.

АСК «Укррічфлот» видобуває найбільш чистий і якісний пісок з річкових донних шарів. Він не містить домішок, в ньому відсутні великі кам'янисті та органічні включення. Пісок без додаткового очищення може використовуватися для будь-яких видів будівельних робіт.

Для відновлення природного балансу водного середовища АСК «Укррічфлот» щоосені проводить зариблення. Мальки випускаються у басейн річки Дніпро в Дніпродзержинському водосховищі. Планується подібна акція й в цьому році, після завершення робіт з видобутку піску.

1/5
Перевезення по річці є незамінними!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У травні 2017 р., за активної участі АСК «Укррічфлот», завершився останній етап спільного проекту комбінату «Запоріжсталь» та голландської компанії Mammoet. До процесу реконструкції третьої доменної печі «Запоріжсталі» залучили мега-кран заввишки 143 м, вагою 2000 тонн й вантажопідйомністю 1600 тонн. Доставку цього крана з Одеси до Запорізького річкового порту та назад із ЗРП до Одеси, на замовлення Crane Ukraine, агента компанії Mammoet в Україні, виконав «Укррічфлот».

Усі деталі збірного крана, розміщені у 96 20-футових та 40-футових контейнерів, «Укррічфлот» перевіз за один рейс. Загальна вага контейнерів - 3100 тонн. Це спеціалізований вантаж, з особливими вимогами щодо акуратного та бережного транспортування.

Унікальні можливості «Укррічфлоту», як перевізника вантажів по річці, дозволили замінити одним рейсом контейнеровоза караван з 50 автомашин, яким довелося б зробити приблизно по 2 поїздки. А термін перевезення скоротився у 3 рази в порівнянні з розрахунковим. Найважливішою перевагою доставки по воді, як і раніше, залишаються екологічність, економічність, простота, оперативність.

Ексклюзивний проект з перевезення специфічного негабаритного вантажу успішно завершено. Досвід, отриманий «Укррічфлотом», дозволяє Компанії розробляти і впроваджувати складні логістичні проекти при роботі з іншими клієнтами, пропонуючи їм найбільш вигідні умови на ринку вантажоперевезень.

1/5
Зростання вантажопотоків на річці - перспектива є!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У квітні 2017 року відбулася II Міжнародна конференція «Вантажні перевезення по річці Дніпро». Учасники заходу розглянули питання розвитку транспортної інфраструктури на Дніпрі, обговорили економіку річкових перевезень та узагальнили існуючий досвід й перспективи зростання вантажопотоків на річці.

АСК «Укррічфлот», найбільша річкова логістична компанія України, надала експертний аналіз ринку річкових перевезень і поділилася власними напрацьованими ефективними схемами логістики на Дніпрі. Спікер компанії Віталій Дженков, провідний фахівець комерційного департаменту, в доповіді «Перспективи розвитку річкового транспорту» навів статистику щодо перевезень вантажів по річці. Він зазначив, що в 2016 році було перевезено близько 7 млн. тонн вантажу, в той час як загальна вантажна база для річки Дніпро на даний момент оцінюється приблизно в 60 млн. тонн. Ця цифра розрахована на основі реальних вантажів, які існують зараз у районі регіонів річки Дніпро та генеруються щорічно. Більша частина їх відноситься до аграрного та гірничо-металургійного секторів, а також будівельної галузі. «Укррічфлот» акцентує увагу на розвиток контейнерних і каботажних перевезень зерна та продуктів переробки сільськогосподарської галузі.

Два роки тому Компанія запровадила регулярний контейнерний сервіс на відрізку Дніпро/Запоріжжя - Порти Великої Одеси. З квітня 2017 року на обслуговуванні лінії з'явився новий контейнеровоз Dnipro Line, зареєстрований під українським прапором.

Компанія постійно розвиває контейнерний напрямок, оптимізуючи ефективність перевезення та перевалки. «Укррічфлот» співпрацює з морськими лініями у напрямку  інтеграції каботажного сервісу в глобальні сервіси найбільших контейнерних перевізників.

Ще кілька ефективних моделей логістики на Дніпрі, які використовує Компанія:

- пряма доставка вантажів на експорт/імпорт з річкових портів без додаткового перевалювання;

- комплексна логістика з перевалюванням/довантаженням у гирлі річки;

- каботаж агро і ГМК вантажів до/з морських портів;

- перевезення негабаритних вантажів.

Компанія впевнена, що існуюча вантажна база річки у поєднанні з позитивною динамікою зростання дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє річкової галузі. Головне - продовжувати цілеспрямовану роботу з відновлення вантажоперевезень по Дніпру та розвитку річкової інфраструктури.

1/5
Test alt
Річка потребує сучасного Закону!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua
Test alt

З серпня 2015 року на розгляді у Верховній Раді знаходиться проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт». Це важливий документ, який має регламентувати та впорядковувати питання функціонування річкової галузі країни. Проте проект, який вже тринадцять разів включався в порядок денний засідань, до цього часу так і не розглянуто (сподіваємося, це буде зроблено у найближчий пленарний тиждень).

«Укррічфлот» підтримує необхідність прийняття найважливішого для річковиків Закону.  Компанія переконана, що відсутність такого базового документу стримує інвестиції в галузь, відсутність законодавчих «правил гри на річці» не дає можливості здійснювати довгострокове планування діяльності та планувати збільшення обсягу річкових перевезень.

Проектом Закону передбачається відмінити справляння деяких платежів, зборів, зокрема, плати за шлюзування, плати за проходження розвідних мостів; передбачається можливість приватного інвестування у стратегічні об’єкти інфраструктури, визначається правовий статус портів та терміналів тощо.

Найбільшу кількість дискусій під час публічних обговорень проекту Закону викликала норма щодо введення єдиного річкового збору.

Позиція АСК «Укррічфлот» з цього питання є чіткою: повна підтримка запропонованої норми Закону. На сьогодні, під час здійснення річкових перевезень, Компанія сплачує портові збори, кошти від яких надходять на рахунки Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», ПАТ «Укрзалізниця» тощо. Відповідно, ці кошти використовуються на потреби морських портів, залізниці та ін. Тобто «річка» не отримує грошових коштів, які «генеруються» від річкових перевезень. Фактично проектом Закону пропонується перенаправити частину коштів, які на сьогоднішній день сплачуються судновласниками (проте використовуються на інші цілі), на потреби саме «річки» (днопоглиблення, облаштування навігаційної обстановки тощо).

Компанія впевнена, що прийняття Закону допоможе збалансувати діяльність транспортної галузі та зробити внутрішні водні шляхи конкурентними на ринку вантажоперевезень.

1/5
Навігація-2017 стартувала
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Довгоочікувану навігацію-2017 розпочато з 14 березня. Це майже на місяць пізніше  за початок минулорічної навігації (нагадаємо, судноплавство відкрили  16 лютого 2016 р.).

Цьогорічна зима видалася суворою,  багатою на морози, сніг та кригу на річках. Проте вже з другої половини лютого місяця погода стабілізувалася, й почали відновлюватися сприятливі гідрометеорологічні умови для початку експлуатації суден. Фактично, у цей термін відбулося повне очищення судового ходу від криги.

Вже в березні стовпчик термометра перетнув плюсову позначку. Прогноз Українського Гідрометеорологічного центру підтверджує, що істотне потепління збережеться й надалі. Все це дає підстави для прийняття рішення  щодо можливості відкриття навігації набагато раніше, аніж це відбувається на практиці.

Компанія «Укррічіфлот», як найбільша річкова транспортна компанія, неодноразово акцентувала увагу на тому, що одним із стримуючих чинників, що впливає на розвиток річкового транспорту України, є тривалий міжнавігаційний період. Обмеження навігації та її  тривалість мають бути суттєво коротшими та вирішуватися обов’язково з урахуванням позиції учасників ринку річкових перевезень та у прив’язці до фактичних погодних умов. Тільки сукупна і плідна співпраця державних органів з українськими річковиками дасть позитивний поштовх ділової активності у транспортному секторі економіки, що, у свою чергу, призведе до збільшення надходжень коштів від зборів, плат та податків до бюджетів всіх рівнів.

Сподіваємося, позицію українських судноплавців  буде почуто та враховано.

1/5
Новий контейнеровоз під українським прапором!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

АСК «Укррічфлот» - національний перевізник № 1 в Україні - проводить послідовну роботу з розвитку річки Дніпро і відновлення вантажоперевезень річковим транспортом. З огляду на високий потенціал росту річкового транспорту, дії та рішення Компанії спрямовані як на сьогоднішній день, так і на перспективу.

У лютому 2017 року флот АСК «Укррічфлот» поповнився ще одним судном! Це контейнеровоз нового зразка DNIPRO LINE з такими технічними характеристиками: довжина - 106 м; ширина - 11 м; осадка - 4.08 м; дедвейт - 3200 т. Рішенням Компанії нове судно зареєстрували під українським прапором й ввели під нагляд Регістра судноплавства України. Обслуговує DNIPRO LINE український екіпаж.

«Укррічфлот» провадить ряд системних дій, що сприяють підвищенню конкурентоспроможності річкового транспорту України. Серед найважливіших - розвиток потенціалу контейнерної каботажної логістики. З 2015 року функціонує контейнерна лінія між річковими портами середнього Дніпра (Запоріжжя, Дніпро) та портами Великої Одеси. І саме тут новий український контейнеровоз DNIPRO LINE почне працювати вже з березня 2017 року.

Компанія пишається тим, що додає свій внесок у розвиток річкової галузі України, роблячи черговий крок вперед в освоєнні інфраструктури Дніпра.

1/5
У Новий рік - з новим рекордом!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Миколаївський річковий порт 5 січня 2017 р. відвантажив найбільшу серед всіх портів Компанії суднову партію навалочного вантажу на експорт. Судно BALKAR TRUST прийняло на борт 25700 тонн шроту соняшнику.

Рекордну для річкового порту суднову партію шроту відвантажив партнер Компанії, з яким налагоджена і упродовж багатьох років розвивається успішна співпраця.

Завезення вантажу здійснювалося залізничними вагонами та автотранспортом. Перевантаження вантажу виконувалось плавкранами порту із залученням плавзасобів порту.

Попередній рекорд було встановлено у травні 2016 року, коли Миколаївський річковий порт відвантажив аналогічну суднову партію вагою 25300 тонн.

Важливо зазначити, що навантаження здійснювалося у важких зимових льодових умовах, що не завадило портовикам перевершити свій минулорічний рекорд.

Для довідки: BALKAR TRUST - великотоннажний теплохід довжиною 187 м, шириною 30 м, з осадкою 11.46 м та вантажопідйомністю 41180 т.

1/5
Логістика як мистецтво
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Унікальну схему доставки й обробки річкового контейнеровоза АСК «Укррічфлот» вперше здійснено 28 серпня 2016 р. у порту «Южний», на Контейнерному терміналі ТІС.

Теплохід «Механік Черевко» доставив партію навантажених контейнерів для їхнього завантаження на морський контейнеровоз «MAERSK BRATAN», що стояв біля причалу. Обробка річкового судна проводилася одночасно з морським контейнеровозом. Контейнери, які доставив теплохід «Механік Черевко», були завантажені на морський контейнеровоз за схемою «судно-причал-судно». Після вивантаження річкового судна, на нього завантажили порожні контейнери для їхньої подальшої доставки у Дніпропетровський річковий порт.

Запропоноване логістичне рішення стало можливим завдяки злагодженій роботі та тісній співпраці між Морською Лінією, Контейнерним терміналом та АСК «Укррічфлот».

Застосування даного рішення дозволяє зменшити час доставки контейнерів і забезпечити їхню своєчасну подачу під конкретні суднозаходи морських контейнеровозів. Крім того, судно не простоює в очікуванні обробки, що є вкрай важливим за умов регулярного щотижневого графіку руху теплохода «Механік Черевко».

1/5
Співпраця з комбінатом «Запоріжсталь» розширюється!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Логістичний оператор «Укррічфлот» завжди чуйно реагує на потреби клієнтів, а індивідуальний підхід до виконання кожного замовлення дозволяє Компанії здійснювати роботи практично будь-якої складності.

До «Укррічфлоту» звернулася французька контейнерна лінія CMA CGM із замовленням на доставку сталевих валків для комбінату «Запоріжсталь» з Китаю, порт навантаження Ксінганг. Валки - це готовий продукт, коштовний вантаж, що вимагає вкрай обережного поводження.

З огляду на особливості метричних характеристик вантажу, для його доставки використовувалися спеціальні контейнери - флетреки (flatrack, контейнер для перевезення великовагових негабаритних вантажів). Було задіяно три 40-футових флетреки, в кожному з яких розмістили по 7 валків вагою 6 тонн кожен. Вага одного вантажного місця в сумі склала до 50 тонн.

Після доставки контейнерів до Запорізького річкового порту на теплоході «Механік Черевко»,  вантаж розкріпили на палубі та поштучно вивантажили на склад. Далі валки автотранспортом доставили замовнику на завод «Запоріжсталь».

Контейнерна лінія CMA CGM залишилася задоволеною сервісом, якістю та термінами доставки, тому має намір продовжити співпрацю з АСК «Укррічфлот» і виконати ще кілька таких поставок для «Запоріжсталь», використовуючи контейнерне судно Компанії.

Замовлення на перевалку прокатних валків розширило номенклатуру вантажної бази в ЗРП, а також продемонструвало можливості Компанії та її готовність до прийняття нестандартних технічних та логістичних рішень.

1/5
Спектр послуг в Дніпропетровському річковому порту розширено!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

В рамках жорсткої конкуренції на внутрішньому і зовнішньому ринках, успішна діяльність Компанії неможлива без розвитку і вдосконалення своїх активів. Щоб ефективно реалізовувати поставлені цілі, бути продуктивним й економічно привабливим партнером, АСК «Укррічфлот» активно працює над визначенням найбільш актуальних напрямків та пріоритетних видів діяльності.

Так, в липні 2016 року в Дніпропетровському річковому порту (ДРП) розширено спектр послуг в частині виконання робіт по завантаженню контейнерів. Відтепер у ДРП налагоджено схему завантаження зернових вантажів через підлоговий склад критого зберігання. Першу партію пшениці у кількості 1000 тонн завезено, вивантажено і накопичено в критому складі порту. Після формування партії вантажу, здійснено завантаження зерна у контейнери з використанням спеціалізованої завантажувальної машини-зернометальника. Середня норма завантаження контейнерів складає  25,5 т вантажу.

На сьогоднішній день Дніпропетровський річковий порт надає послуги з навантаження зернових вантажів у контейнери як через потужності власного елеватора, так і з використанням нової схеми - через критий склад підлогового зберігання.

Мультифункціональний перевантажувальний контейнерний комплекс у ДРП дозволяє стафірувати контейнери різними видами вантажів, в тому числі зерновими та металопродукцією.

1/5
Контейнерні поставки зернових - нова логістична послуга «Укррічфлоту»!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

АСК «Укррічфлот», напередодні збору урожаю зернових в Україні, створив для клієнтів новий затребуваний сервіс - контейнерні поставки зернових «під ключ».

Послугу вже випробував один з вантажовідправників - 22-24 червня 2016 р.  було завантажено понад  500 т фуражної пшениці 5-6 класу в 20-футові контейнери для експорту в Малайзію.

Сервіс розроблений фахівцями компанії та включає в себе комплекс логістичних послуг на базисі поставки Інкотермс - FCA CY, а саме:
     - закупівлю зерна;
     - доставку порожніх контейнерів до Дніпропетровського річкового порту (ДРП);
     - навантаження (стафіровку) зерна в контейнери у ДРП;
     - доставку завантажених контейнерів з ДРП до морського порту;
     - транспортно-експедиторське обслуговування.

Як результат - клієнт отримує митно оформлений вантаж у контейнері на контейнерному терміналі для відправлення морем до порту призначення.

Спеціально для цього замовлення логісти «Укррічфлоту» створили унікальну й гнучку логістичну схему. У ній задіяно одночасно два види транспорту: залізничні фітингові платформи (п'ять довгобазних 80-футових платформ дозволили доставити 20 порожніх контейнерів) та судно «Механік Черевко». Крім того, у схемі об'єднано два вантажопотоки, які між собою абсолютно не перетинаються: платформи, на яких доставили порожні контейнери, в подальшому будуть використані для  транспортування контейнерів іншого контрагента!

 При стафіруванні зерна у контейнери в ДРП було задіяно комплекс портових потужностей: елеватор, зернометальник, автомобільний контейнеровоз, а також два портальні крани в спареному режимі роботи. Середнє завантаження одного контейнера становить близько 26 т пшениці при нормі стафіровки близько 10 контейнерів/добу.

Компанія має намір і надалі розвивати напрямок контейнерних поставок зернових, оскільки він є одним із пріоритетних і має великий потенціал для зростання контейнеропотоку. Дніпропетровський порт - чудовий майданчик для цього напрямку, і «Укррічфлот» як контейнерний оператор готовий запропонувати клієнтам найбільш економічно вигідні та прогресивні схеми доставки вантажів.

1/5
Як зробити логістику ефективнішою за допомогою річки Дніпро
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Програма 15 міжнародної конференції «Зерновий форум & Maritime days» була насиченою та різноманітною. З 25 по 28 травня 2016 р. в Одесі учасники заходу обговорювали тенденції світової торгівлі в умовах кризових явищ в економіці, аналізували ринок зерна в світі та Україні, а також розглядали питання логістики, портової та річкової інфраструктури.

Окрему панельну дискусію було присвячено розвитку малотоннажної перевалки в Україні. На ній з доповіддю «Розвиток вантажоперевезень по річці Дніпро» виступив Віталій Дженков, провідний спеціаліст комерційного департаменту АСК «Укррічфлот». Він зробив короткий огляд річкової галузі та висвітлив деякі ефективні логістичні рішення, які використовує компанія, працюючи на внутрішніх водних шляхах. Серед них:
     • пряма доставка вантажів з (до) річкових портів (експорт/імпорт);
     • комплексна логістика з перевалкою/ довантаженням у гирлі річки;
     • каботаж у напрямку Дніпро - Запоріжжя - Порти «Великої Одеси» - Запоріжжя - Дніпро;
     • обробка морських суден в акваторії Миколаївського порту.

Одним з найбільш перспективних напрямків вважається розвиток агрологістики за схемою «Комплексна логістика з перевалкою на рейді Херсонського/Миколаївського морських портів». В її рамках вантажі з Дніпра і Запоріжжя баржами спускаються до Херсону (у планах також рейд Миколаївського морського торговельного порту), де вантажні партії збільшуються для відправки на експорт морськими судами. У 2015 р. по такому ланцюжку доставлено приблизно 320 тис. т вантажів, в т. ч. 70 тис. т зернових.

Ще одним ефективним логістичним рішенням на річці є каботажна контейнерна лінія у напрямку «Порти «Великої Одеси»- Дніпропетровський/Запорізький річкові порти – порти «Великої Одеси», яка динамічно розвивається. За 12 місяців з початку запуску сервісу річковим контейнеровозом було перевезено близько 3 тис. TEU. Дана послуга є унікальною на ринку внутрішніх контейнерних перевезень України, забезпечуючи високоякісний сервіс, збереження вантажів, регулярні відправки.

Гнучкий підхід до можливостей річкової логістики по Дніпру доводить свою ефективність на практиці. Особливо це актуально сьогодні, в умовах критичного зносу інфраструктури залізниці та автотранспорту. Успішна реалізація розроблених логістичних моделей дає можливість клієнтам АСК «Укррічфлот» отримати конкурентні переваги та економічну вигоду.

1/5
Перспективи вантажних перевезень по Дніпру
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Останнім часом все частіше обговорюється проблема відновлення судноплавства по річці Дніпро. Адже в даний час ця природна «річкова дорога», яку не потрібно асфальтувати і ремонтувати, практично не використовується для перевезення вантажів.

Які дії необхідно вжити для зміни ситуації, обговорювали учасники міжнародної конференції «Вантажні перевезення по річці Дніпро», що відбулася 16 травня 2016 р. у Києві.

Ольга Федор, начальник комерційного департаменту АСК «Укррічфлот» і спікер компанії на конференції, проаналізувала зміну обсягів вантажоперевезень по річці Дніпро за останні 10 років. Цифри демонструють стрибкоподібний процес - від первинного зростання обсягу в період з 2004 по 2007 рік до його глибокого спаду з 2008 по 2013 рік та незначного відновлення протягом останніх двох років. Це результат незбалансованості транспортної системи України, при якій існує значне зміщення у бік залізничного та автотранспорту.

Фактично інфраструктура Дніпра використовується сьогодні на 15 %, а питома вага внутрішніх вантажоперевезень з використанням внутрішніх водних шляхів - 0,5 %. У той же час в ЄС ця цифра в середньому становить 7 %. Очевидно, що потенціал росту в України дуже великий.

За оцінкою Ольги Федор, річкову галузь можна підняти на більш високий рівень та збільшити обсяги вантажоперевезень. Для цього на державному рівні необхідно провести наступну роботу: прийняти Закон про внутрішній водний транспорт, впровадити систему міжгалузевих транспортних балансів і внести зміни до деяких нормативних актів Міністерства інфраструктури України, що дозволить врегулювати спірні питання у галузі.

Експерти «Укррічфлоту» переконані, що впровадження запропонованої програми дасть ряд позитивних практичних ефектів:
    - розвантажиться наземна інфраструктура, яка вже не справляється з обсягами перевезень, особливо в період пікових навантажень. Частину вантажних потоків з залізничного та автотранспорту буде перенаправлено на річку;
    - з'явиться можливість залучати інвестиції в будівництво нових стивідорних потужностей на річковий інфраструктурі;
    - почнуть розвиватися суміжні галузі, зокрема, суднобудування;
    - будуть створені нові робочі місця;
    - використання річкового виду транспорту, найекологічнішого з усіх, дозволить зменшити викиди СО2 в атмосферу.

Участь у конференції, зустрічі та дискусії на ній були плідними. Вони задають вектор подальших і найкращих дій для розвитку водного транспортного комплексу України.

1/5
Миколаївський річковий порт - осадку 8,5 м досягнуто!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З 7 по 14 травня 2016 року на рейдовому пункті навантаження № 2 силами Миколаївського річкового порту було оброблено великотоннажний теплохід TRUE FRIEND.

На судно було завантажено рекордну кількість вантажу - 25 300 т шроту. Осадка навантаженого судна склала 8,45 м.

Вперше в історії АСК «Укррічфлот» на РПН-2 Миколаївського порту було прийнято та оброблено судно з такими параметрами.

Компанія продовжує удосконалювати свій сервіс та створювати найбільш сприятливі умови для вантажовласників. Вже сьогодні Миколаївський порт готовий приймати й обробляти теплоходи зі значним дедвейтом.

1/5
«Укррічфлот» ініціює дії з відновлення вантажоперевезень річковим транспортом
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

22 квітня 2016 року відбувся «Український інфраструктурний форум ’16». Цей захід став першою і найбільшою міжнародною платформою в Україні, яка об’єднала учасників українського ринку та міжнародних інвесторів. На панельній дискусії «Порти та внутрішньоводний транспорт. Аграрна логістика» керівники провідних українських компаній та підприємств – «Укррічфлоту», «Укрферрі», «Нібулона», «Портінвесту», групи терміналів ТІС, Адміністрації морських портів України, за участі заступника Міністра інфраструктури Юрія Васькова - обговорювали актуальні проблеми, існуючі на сьогоднішній день  у водному транспортному комплексі країни.  

Під час дискусії звучали різні, інколи полярні, думки щодо Закону про внутрішній водний транспорт (ВВТ), про річкові та морські перевезення, пошук інвесторів, порти, флот тощо. Приміром, компанія «Нібулон», яка працює на річці та перевозить власним флотом аграрні вантажі, висловилася проти прийняття Закону про ВВТ у його нинішній редакції. На думку фахівців компанії, прийняття Закону може призвести до здорожчання вартості вантажоперевезень, що зробить їх нерентабельними, і в результаті завадить ефективній роботі підприємства.

Позицію компанії щодо сьогодення та шляхів розвитку галузі чітко та обґрунтовано висловив Дмитро Москаленко, генеральний директор «Укррічфлоту».

В його доповіді представлено огляд та аналіз інфраструктурних можливостей річкових вантажоперевезень в Україні. Статистичні дані вказують на потрійне зменшення фактичних обсягів за останні 10 років. Маємо повне зміщення вантажних потоків у бік залізничного та автомобільного транспорту - цьому процесу сприяли занижені залізничні тарифи та відсутність контролю за допустимими навантаженнями при автоперевезеннях вантажів. Як наслідок – критичний стан автополотна та зношеність парку залізничних вагонів сьогодні; галузь потребує постійних дотацій. При цьому практично не використовуються річкові перевезення, які являють собою найдешевший та найекологічніший вид транспорту.

Ситуація, що склалася, є серйозною проблемою і водночас можливістю саме тому, що річковий транспорт в структурі  всього транспорту має великий потенціал зросту. І допомогти цьому справдитися може проведення ряду системних дій, які сприятимуть підвищенню  конкурентоспроможності річкового транспорту:

     1. прийняття закону України «Про внутрішній водний транспорт»;

     2. розробка та впровадження системи міжгалузевих товаро-транспортних балансів;

     3. внесення змін до нормативних документів Мінінфраструктури для підтримки вітчизняних операторів водного транспорту.

Очікуваний ефект від запропонованих дій дозволить:

     1. розвантажити наземну інфраструктуру за рахунок перерозподілу вантажів з автодоріг та залізниці на річку;

     2. розвинути та створити нові стивідорні потужності (в т.ч. зернові) на внутрішньому водному транспорті;

    3. створити нові робочі місця;

    4. розвинути суміжні галузі, в першу чергу суднобудування.

 

Компанія впевнена, що впровадження запропонованої програми допоможе збалансувати діяльність транспортної галузі та сприятиме відновленню вантажоперевезень Дніпром – головною водною артерією України.

1/5
Новий вантажопотік у Дніпропетровському річковому порту АСК «Укррічфлот»
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Філія АСК «Укррічфлот» «Дніпропетровський річковий порт» (ДРП) почав працювати із новим вантажем – шестиметровою трубною заготовкою виробництва компанії «Інтерпайп».

Першу пробну партію  - 1200 т трубної заготовки, країна призначення Індія - 8 квітня 2016 р. застафіровано у 20-футові контейнери та відвантажено з ДРП.

Вантаж на автомашинах протягом 3 днів надходив до порту, який за цей період прийняв і обробив увесь обсяг заготовки. Паралельно з цим порожні контейнери на залізничних платформах доставили зі станції Одеса-Ліски. У ДРП трубну заготовку застафірували в контейнери, причому при навантаженні використовувалися як звичайний навантажувач, так і універсальне вантажозахватне пристосування «Скоба» на повну його вантажопідйомність (зі зміщеним центром ваги) - 8 т.

Увесь вантаж - 45 20-футових контейнерів - завантажили за 5 діб. Було досягнуто норму навантаження у 10 контейнерів на добу, і цей показник в майбутньому ще можна збільшити. На залізничних платформах вантаж відправлено до Одеського Морського Торговельного порту, куди він прибуде через 3-4 дні. Далі на морському контейнеровозі трубну заготовку доставлять до кінцевого пункту призначення: Індія, Нава Шева.

Стафірування трубної заготовки - це новий досвід і важливий крок, який ілюструє диверсифікацію послуг АСК «Укррічфлот». Компанія готова працювати з різноманітними вантажами й розширювати наявний діапазон послуг, що й доводить на практиці.

Відправка партії трубної заготовки для компанії «Інтерпайп» є початком роботи із вантажем нового типу. Цей успішний досвід дозволить «Укррічфлоту» збільшити обсяги перевалки вантажу в 2-3 рази, виходячи з потреб власника вантажу.

1/5
Навігацію відкрито майже на 3 тижні раніше!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Цьогорічний міжнавігаційний період суттєво відрізняється від минулих тим, що тривав усього 46 діб. Це удвічі менше за попередні роки і є найкоротшою міжнавігацією за останні 5 років! Для порівняння – в позаминулі 8 років навігація в середньому тривала 266 діб. Лише у 2015 р. період навігації склав 302 доби, а завершено її було 31 грудня!

Міністерство інфраструктури України з 16 лютого 2016 р. відкрило навігацію по річці Дніпро: спочатку на ділянці від Херсона до Каховської ГЕС (Каховський шлюз), 17 лютого - на відрізку від Каховської до Дніпровської ГЕС (Запорізький РГС), 18 лютого відкрито ділянку від Дніпровської до Дніпродзержинської ГЕС (Дніпродзержинський шлюз), 10-11 березня - дві ділянки від Дніпродзержинської до Кременчуцької ГЕС і від Кременчуцької до Канівської ГЕС (Кременчуцький і Канівський шлюзи), з 16 березня відкрито ділянку від Канівської до Київської ГЕС (Київський шлюз).

Окрім сприятливих погодних умов, рішенню Міністерства інфраструктури України передувала велика підготовча робота провідних вітчизняних судноплавних компаній, серед яких активну роль відіграла АСК «Укррічфлот».

Спільна робота фахівців судноплавних компаній та представників влади надала змогу своєчасно скористатися сприятливими погодними умовами і без зволікань відкрити навігацію, що  дозволило Компанії раніше розпочати роботу на річці та перевалити додаткові обсяги вантажів.

Так, незважаючи на ранній початок навігаційного періоду, Дніпропетровський і Запорізький порти АСК «Укррічфлот» в повній мірі підготувались до роботи і забезпечили виконання незапланованих обсягів вантажопереробки. В період до 15 березня 2016 р., коли Компанія розпочала роботу у новому сезоні, Дніпропетровський річковий порт забезпечив обробку 4 суден загальним обсягом вантажу близько 10 000 т, і  Запорізький річковий порт – 2 суден обсягом більше як 4 000 т. Сумарний обсяг незапланованої вантажопереробки склав більш ніж 14 000 т.

Досвід і практика «Укррічфлоту» засвідчують, що терміни навігації мають бути гнучкими та прив’язаними до погодних умов. Сподіваємось, цю позитивну тенденцію буде розповсюджено й на наступні роки.

1/5
«Укррічфлот» увійшов до Асоціації SGKV
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У лютому 2016 р. компанія «Укррічфлот» стала членом Асоціації SGKV (Німеччина), штаб-квартира якої знаходиться у Берліні.

SGKV - це велике об'єднання учасників логістичної галузі, а також один з провідних дослідницьких інститутів в Європі, який займається вивченням і просуванням інтермодального транспорту. Мета Асоціації - сприяння в організації вантажоперевезень найбільш ефективним і екологічним способом з використанням  мультимодальних логістичних ланцюжків. На даний момент у складі SGKV налічується понад 100 членів.

Минулого року, під час роботи над проектом «Дослідження ринку послуг з перевезення та перевалки контейнерних вантажів між Дніпропетровською, Запорізькою та Одеською областями», Асоціація надавала консалтингові послуги АСК «Укррічфлот». Досвід виявився вдалим, після чого було прийнято рішення вступити до SGKV, адже це майданчик для розвитку контейнерного бізнесу в Європі, доступ до інвесторів та інформації про всі найважливіші події галузі.

Співпраця з Асоціацією може бути різноплановою - це консультаційна та інформаційна підтримка, методологічна допомога, послуги з оцінки вантажної бази та операцій з контейнерної логістики, а також моніторинг передових галузевих технологій.

Асоціація SGKV створила карту мультимодальних комплексів Європи з їх основними технічними параметрами і відповідною контактною інформацією. На цій карті тепер позначені Дніпропетровський і Запорізький річкові порти, що дає можливість потенційним партнерам з Європи, які співпрацюють з Асоціацією, при необхідності ближче познайомитися з компанією «Укррічфлот».

1/5
Миколаївський річковий порт здатен обслуговувати судна з осадкою до 8,5 м
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

На рейдовому перевантажувальному пункті  № 2 силами Миколаївського річкового порту з використанням трьох плавкранів було завантажено 19800 тонн гранульованого шроту на судно «Hongхin Ocean». Осадка навантаженого судна становила 7,88 метрів. Це перше судно з осадкою понад 7,6 метрів, яке було оброблено на РПП-2.

В результаті проведеної спільної роботи фахівців АСК «Укррічфлот» зі Службою Капітана морського порту Миколаїв, Філією ДП «АМПУ» «Дельта-Лоцман», ДУ «Держгідрографія» за погодженням та встановленням навігаційного обладнання на природному судновому ходу на південь від другого коліна каналу акваторії Миколаївського порту, на РПП-2 тепер можна обслуговувати судна з осадкою до 8,5 метрів.

Для вантажовласників укрупнення суднових партій дозволить оптимізувати витрати на тонну вантажу, що перевозиться, а це, в свою чергу, підвищить конкурентоспроможність Миколаївського річкового порту з надання послуг з перевалки вантажів.

На сьогоднішній день в Миколаївському річковому порту норма обробки суден на РПП-2 одним плавкраном становить 1900 тонн на добу.

1/5
Дніпропетровський річковий порт надаватиме цілорічний контейнерний сервіс!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Оголошено дату завершення навігації по річці Дніпро - 31 грудня 2015 року. Проте Дніпропетровський річковий порт не планує зупинятися і вже у грудні запускає новий сервіс - доставку контейнерів з Одеси до Дніпропетровська й в зворотньому напрямку залізницею як альтернативу контейнерному каботажу. Таке рішення дозволяє Компанії заявити - міжнавігаціі не існує! Тепер ми надаємо клієнтам цілорічний сервіс.

За новою схемою вже здійснюються відправки на експорт трубної продукції компанії «Інтерпайп», плануються відправки зернових вантажів, також ця схема роботи є ефективною й застосовується для імпортних вантажів у контейнерах.

До кінця грудня 2015 заплановано переробку в Дніпропетровському порту і перевезення в експортному напрямку більш ніж 100 контейнерів 40 '(FEU) і 40 контейнерів 20' (TEU), а також 20 контейнерів 20 '(TEU) з імпортним вантажем.

Крім надання послуг з перевалки та перевезення контейнерів, портфель послуг Компанії доповнюється новими позиціями, такими як стафірування контейнерів зерновими вантажами через елеватор Дніпропетровського річкового порту.

Клієнти обирають АСК «Укррічфлот» у якості логістичного оператора за  відмінний сервіс, оперативність доставки, якість перевалки, відсутність браку та збереження вантажу.

1/5
У Миколаївському річковому порту почав працювати критий зерновий комплекс
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

В Україні вже не один рік спостерігається активний розвиток зернових терміналів. Особливо це характерно для південного регіону, який є експортними воротами країни для зернових і харчових вантажів. Розвиток зерноперевалочної галузі пояснюється браком потужностей у портах, пов'язаних  з високим експортним потенціалом по зерновим в Україні, а також різким скороченням портових потужностей в Україні (Крим, Маріуполь).

Враховуючи всі наявні фактори й потреби ринку, АСК «Укррічфлот» на базі Миколаївського річкового порту (МРП) розширив свої виробничі потужності. Це стало можливим завдяки введенню критого зернового комплексу, який збільшив потенціал наявного зернового терміналу в МРП.

Робота комплексу почалася з середини жовтня. У цьому ж місяці здійснено погрузку першого судна з зернового складу вантажем шрот у кількості 6300 т. З листопада місяця очікується відвантаження не менше 12000 тонн щомісяця харчових вантажів - шроту, висівок, макухи.

Зерновий комплекс включає в себе склад, обладнаний 7 одиницями перевантажувальних машин, лабораторією, автомобільною ваговою, автоперекидачем і конвеєрною лінією, яка забезпечує транспортування вантажу зі складу на плавзасіб біля причалу.

Перевантажувальний комплекс може виконувати наступні операції:
       - прийом зернових / харчових вантажів з автомобільного та залізничного транспорту;
       - відвантаження зерна на водний транспорт;
       - відвантаження зерна на автотранспорт (за допомогою автонавантажувачів).

Південний регіон - житниця України та стратегічний центр відправки зерна на експорт водою, тому поява в МРП комплексу для накопичення і відвантаження зернових - закономірна і своєчасна реакція АСК «Укррічфлот» на потреби ринку.

1/5
Проект з компанією «Інтерпайп» - підбиваємо підсумки вересня
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Більше місяця тому розпочався спільний проект АСК «Укррічфлот» і компанії «Інтерпайп» по річковому перевезенню металопродукції в контейнерах через Дніпропетровський річковий порт (ДРП), і наразі вже можна підбити перші підсумки.

В рамках проекту по лінії «Дніпропетровськ - Порти Великої Одеси» в контейнерах перевезено 960 т трубної та колісної продукції. У планах - до кінця вересня відправити 1735 т продукції у контейнерах. Окрім перерахованого, запущено відвантаження сталевої заготовки з ДРП до Румунії: з початку місяця відправлено 920 т, запланований показник до кінця місяця - 1500 т.

Регулярні рейси на відрізку «Дніпропетровськ - Порти Великої Одеси» здійснює теплохід «Механік Черевко», вантажомісткість якого становить 83 FEU. У вересні перевезення досягли до 73-х сорокафутових контейнерів за рейс, тобто 88% своєї провізної здатності. У планах АСК «Укррічфлот» - наростити кількість перевезених контейнерів до повного, 100%-вого, завантаження теплохода: перевезення 83 FEU за рейс. Цю задачу заплановано виконати у найближчому майбутньому, до кінця навігаційного сезону 2015 року.

Спеціально для успішної реалізації проекту команда АСК «Укррічфлот» спромоглася оптимізувати наступні ділянки й процеси:
    1. вирішено проблему декларування вантажу: попередня декларація оформляється до появи навантажених контейнерів;
    2. стафірування вантажу виконується двома способами одночасно: за допомогою унікального вантажозахватного пристрою «Скоба» та вилкового автонавантажувача зі спеціальною насадкою. Це дозволяє максимально прискорити процес завантаження контейнерів на стафіровочному майданчику;
    3. вивантаження /розміщення вантажу проводиться безпосередньо у місці стафірування контейнерів. Контейнери подаються з майданчика порожніх і потім прибираються на майданчик навантажених контейнерів, звідки вже виконується навантаження на судно.

Перші успішні результати співпраці надають впевненості в тому, що продуктивна спільна робота АСК «Укррічфлот» і компанії «Інтерпайп» продовжиться і надалі.

1/5
Контейнерний каботаж - майбутнє річкової логістики!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

9-11 вересня 2015 р. в Одесі відбувся IX Міжнародний «Чорноморський контейнерний саміт», в якому взяли участь представники контейнерних ліній, контейнерних термінальних операторів, морських і річкових портів, стивідорних, транспортних та експедиторських компаній з різних країн світу. АСК «Укррічфлот» на саміті представляли генеральний директор Дмитро Москаленко і директор з портової діяльності Олексій Кошелєв.

Дмитро Москаленко у доповіді «Потенціал розвитку контейнерного каботажу в  Україні» проаналізував ринок вантажоперевезень в Україні, розповів про потенціал розвитку контейнерної каботажної логістики, а також про перспективу будівництва мультимодальних терміналів на Дніпрі.

Так, згідно зі статистикою, транспортна система України є незбалансованою й повністю зміщеною у бік авто та залізничного транспорту, відповідно 75 і 25% обсягу вантажоперевезень. Незважаючи на наявність судноплавної річки Дніпро й річкової інфраструктури, каботажні перевезення контейнерів не розвинені  (~ 0,1%). Це означає, що потенціал Дніпра практично не використовується. У той же час досвід європейських країн показує, що за наявності правильно вибудованої системи внутрішніх вантажоперевезень, яка враховує сильні та слабкі сторони всіх видів транспорту, співвідношення може становити 64 (автотранспорт), 23 (залізничний) та 13% (річковий транспорт)  відповідно.

Географічне положення й наближеність до річок портів Великої Одеси (Одеський, Іллічівський та Южний морські торговельні  порти) співставні з портами групи ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен).  У транспортній системі ARA-регіону питома вага каботажних контейнерних перевезень становить 35%, що показує, наскільки успішною може бути взаємодія при правильному використанні ресурсів для внутрішніх вантажоперевезень.

Україна має потенціал для перевезень вантажів по воді, який може бути реалізований за умови перерозподілу контейнерообігу з наземного транспорту на річковий. Приміром, якщо реалізувати базові можливості Придніпровського регіону, каботажний контейнерообіг може скласти 35 k TEU/рік. Європейська практика свідчить, що потенціал контейнеризації вантажопотоку додатково складе до 300 k TEU/рік. З урахуванням тенденції контейнеризації, додатковий ресурс річкового каботажу складає ~ 105 k TEU/рік.

Контейнерна лінія «Дніпропетровськ - Запоріжжя - Одеса», запущена АСК «Укррічфлот» в 2015 році, є наочною ілюстрацією можливостей цього процесу. Клієнти компанії мали нагоду належним чином оцінити економічну вигоду, зручність, надійність, екологічність й безпеку запропонованого сервісу.

1/5
Нові вантажопотоки. Новий підхід. Новий досвід
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Відродження річкових перевезень по Дніпру й  розвиток водного транспорту в Україні - одна з основних цілей, яку поставила перед собою Компанія. Для виконання цього завдання започатковано ряд ініціатив, що успішно втілюються в життя.


На сьогоднішній день вже є перші позитивні надбання цієї роботи: великі компанії переходять на доставку вантажів водним транспортом замість наземного. Вигоди є очевидними - використання перевезень по воді дозволяє економити на доставці вантажів автомобільним транспортом, розвантажити автомобільні дороги, стан яких не відповідає вимогам експлуатації. Крім того, у клієнта виключається ризик відхилень у строках доставки вантажів залізницею через дефіцит вагонів, зношеність парку, досягається економія в логістиці в цілому. Важливими чинниками, які також враховуються при переході з наземного транспорту на річковий, є безпека доставки вантажів й екологія. І ці чинники також говорять на користь водних перевезень.


В результаті ретельної підготовки й тривалих перемовин, керівництвом АСК «Укррічфлот» досягнуто домовленості про співпрацю з одним з найбільших у світі виробників безшовних й зварних труб, а також залізничних коліс - компанією Інтерпайп.

Наприкінці серпня 2015 р. «Укррічфлот» отримав замовлення на перевезення перших двадцяти контейнерів (всього 500 тонн) з трубами сталевими безшовними в напрямку Близького Сходу, у порт Jebel Ali, і шести контейнерів (всього 120 тонн) із залізничними колесами напрямком на Мексику. Виконання робіт передбачає індивідуальний підхід, для чого було розроблено оптимальні схеми дій.

Для реалізації поставленого завдання трубна продукція доставляється й накопичується на складському майданчику в Дніпропетровському річковому порту (ДРП). Порожні контейнери транспортуються з портів Великої Одеси теплоходом «Механік Черевко», що належить АСК «Укррічфлот». У порту здійснюється стафірування контейнерів трубами за допомогою спеціально виготовленого вантажозахватного пристосування «Скоба». Потім контейнери вантажаться на теплохід «Механік Черевко» й транспортуються з Дніпропетровська на один з контейнерних терміналів в Одесі для подальшого вивезення у експортному напрямку в порт Jebel Ali (Дубаї).

Робота із залізничними колесами виконується за дещо іншою схемою. Порожні контейнери транспортуються з портів Великої Одеси в Дніпропетровськ теплоходом «Механік Черевко», звідки вони доправляються спеціалізованим автоконтейнеровозом ДРП - безпосередньо на Інтерпайп для стафірування на заводі колісними парами. Навантажені контейнери на автоконтейнеровозах доставляються до складу порту, де вантажаться на теплохід «Механік Черевко» для транспортування у порт Южний. Далі вантаж вивозиться в експортному напрямку в один з портів Мексики.

Нові перспективні вантажопотоки істотно розширюють можливості Компанії в цілому і ДРП зокрема. Досвід роботи з найбільшими компаніями за індивідуальними умовами, з використанням нових технологічних схем, свідчить про готовність АСК «Укррічфлот» до вирішення нових бізнес-завдань та виконання проектів будь-якої складності. 

1/5
Оптимізуємо вивантаження вантажів у Миколаївському річковому порту
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У Миколаївському регіоні компанія «Укррічфлот» продовжує активно впроваджувати інновації в галузі портових послуг, в частині комплексного вивантаження вантажу. Великотоннажні судна, у тому числі типу Panamax, тепер можуть оброблятися на рейді  й біля причалів Миколаївського морського порту за безпосередньої участі сил і засобів Миколаївського річкового порту. Подібна практика дозволяє власникам вантажів заощадити на фрахті, а Миколаївському регіону - прийняти і обробити додаткові обсяги вантажів.


21 серпня 2015 року теплохід ECOSTAR G.O. з вантажем коксу вивантажили з двох бортів одночасно сім працюючих кранів - рекордна кількість! Чотири крани ТОВ «Стивідорна Інвестиційна Компанія» та три плавучих крани Миколаївського річкового порту вивантажили судно біля 11 причалу Миколаївського морського порту. Всього з теплохода було вивантажено 48750 т, з них 14720 - силами Миколаївського річкового порту.


Подібне рішення – комплексне вивантаження з двох бортів – підвищує конкурентоспроможність Миколаївського транспортного вузла у залученні імпортних навалювальних вантажопотоків.  З початку 2015 року тільки Миколаївським річковим портом було прийнято і перевалено більш ніж 66000 тонн нової продукції, що дозволяє зберігати і збільшувати обсяг вантажоперевалки в порту.


Практика спільного сервісу в Миколаївському порту - це черговий крок до подальшого розвитку економіки регіону.

1/5
Новація у Дніпропетровському річковому порту
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Парк обладнання у Дніпропетровському річковому порту (ДРП) поповнився ексклюзивним вантажозахватним пристосуванням «Скоба». Обладнання розроблене спеціально для організації стафірування контейнерів у ДРП. Унікальний проект було задумано і замовлено компанією «Укррічфлот», після чого конструкцію виготовили і випробували в порту.

Габарити «Скоби» (12,4 (н *) / 10,7 (в **) х 0,36 х 4,1 м) дозволяють здійснювати стафірування і розстафірування контейнерів різними довгомірними вантажами (труба, квадратна заготовка та інше) довжиною до 11,8 м. Максимальна вантажопідйомність вантажозахватного органа - 14 т.

Впровадження «Скоби» вперше в історії компанії дозволило розпочати роботи зі стафірування контейнерів, що дає змогу розширити лінійку послуг, які надаються замовникам у ДРП. Новий сервіс відкриває додаткові можливості для комерційного розвитку Дніпропетровського річкового порту та залучення нових клієнтів.

___________________________

* н - нижня частина скоби
** в - верхня частина скоби

1/5
«Укррічфлот» здійснює прорив у каботажній логістиці!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З весни 2015 р. ведуться роботи з відкриття каботажної лінії «Одеса – Дніпропетровськ» для доставки контейнерів внутрішніми водними шляхами.

На сьогоднішній день алгоритм роботи з вантажами наступний: контейнери морем прибувають до  Одеси,  потім доправляються до кінцевого споживача двома видами транспорту – автомобілями або залізницею.  Дороги з Одеси на Дніпропетровськ, як відомо, перебувають не в найкращому стані; а залізничний транспорт не в змозі забезпечити ритмічність і якість сервісу.

«Укррічфлот» запропонував альтернативний сервіс  - доставку контейнерів у Запорізький і Дніпропетровський регіони (а також з регіону) рікою, що є найбільш екологічним, економічно вигідним, сучасним й безпечним видом транспортування.

9 липня відбулася перша доставка контейнерів в імпортному напрямку. Так, на теплохід «Механік Черевко» в Одеському порту, на терміналі Бруклін-Київ, було завантажено партію з 15 контейнерів з вогнестійкою сумішшю в мішках призначенням на Дніпропетровськ. Напередодні цей вантаж вивантажили з лінійного контейнеровоза CMA CGM ROHNE. Важливо відзначити, що «Укррічфлот» виконав змішаний рейс - у трюмах перевозили ще й руду для Запорізького заводу феросплавів.

На думку спеціалістів компанії, на ринку вантажоперевезень чітко простежується тенденція до контейнеризації, і роботи у цьому напрямку потрібно продовжувати й розвивати. Поточний сезон можна назвати стартовим для контейнерної каботажної логістики, він демонструє можливості Компанії й дозволяє апробувати варіанти. Показовим буде наступний сезон, до якого «Укррічфлот» веде серйозну підготовку. Вже зараз проводяться переговори з багатьма учасниками ринку -  терміналами, потенційними клієнтами, експедиторами - з метою пошуку партнерів й налагодження зв'язків.

За контейнерними перевезеннями – майбутнє, і воно твориться вже сьогодні!

1/5
Проект з фарбування портальних кранів стартував!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

«Укррічфлот» приділяє велику увагу технічному стану портового устаткування. 

   Так, для підвищення зносостійкості перевантажувальної техніки в 2015 році стартував масштабний проект з фарбування портальних кранів. Подібна робота проводиться один раз на 7-10 років.

   Планується, що цього року буде пофарбовано шістнадцять  кранів у чотирьох портах АСК «Укррічфлот». П'ять портальних кранів відновлять у Дніпропетровському річковому порту, по чотири – у Запорізькому й Херсонському портах, і три крани – у Миколаївському.

    Слід зазначити, що в Миколаївському річковому порту роботи завершено повністю. Естафету прийняв Запорізький річковий порт, в якому вже пофарбовано один кран.

   Даний проект допомагає  не тільки зменшити ступінь впливу корозійних процесів і підвищити цілість металоконструкцій, а й заощадити на подальших відбудовних роботах.  Та й виглядають оновлені крани більш естетично.

   Роботи з фарбування портальних кранів планується завершити до початку жовтня цього року.

1/5
«УКРРІЧФЛОТ» презентував свій новий сервіс на міжнародній конференції
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З 28 по 30 травня 2015 р. в морській столиці України відбулася міжнародна конференція  «Grain forum and Maritime Days in Odessa 2015», яка під своєю егідою об’єднала більше 500 делегатів компаній, що є лідерами ринку зерна, морської, річкової та портової індустрії: фрахтових брокерів, агентів, судновласників, експедиторів, зернотрейдерів, представників галузевих державних органів та інших бізнес-сегментів з 25 країн світу.

Перший день конференції був присвячений стану та перспективам світового та українського ринку зерна. Ключовими питаннями стали прогнози виробництва зерна, перспективи торгівлі в сезоні 2015/2016, результати аграрних реформ та роботи уряду, особливості компаній, що працюють на зерновому ринку України в умовах економічного спаду, зернова логістика.

Особливо цікавим для представників транспортної галузі був другий день конференції, в рамках якого було організовано три сесії, одна з яких – «Річкова логістика. Підсумки 2012-2014 рр. Короткострокові перспективи розвитку 2015-2017 рр.», де було проведено порівняльний аналіз річкової логістики США, Європи та України, обговорено актуальність запозичення зарубіжного досвіду для подальшого розвитку внутрішніх водних шляхів України, а також наголошено на значному потенціалі судноплавства по річці Дніпро.

Генеральний директор АСК «УКРРІЧФЛОТ»  Дмитро Москаленко. на цій  сесії виступив з доповіддю «Дніпро – точка росту в транспортній інфраструктурі».

Також в рамках конференції відбулося засідання круглого столу, присвяченого останнім тенденціям розвитку контейнерних перевезень в Україні, де представниками АСК «УКРРІЧФЛОТ» було презентовано новий сервіс  компанії – контейнерну лінію Дніпропетровськ – Запоріжжя – Одеса.

Під час презентації начальник комерційного департаменту АСК «УКРРІЧФЛОТ» Ольга Федор порівняла основні характеристики логістики  контейнерних перевезень залізницею, автотранспортом та флотом АСК «УКРРІЧФЛОТ».

Компанія пропонує комплексний логістичний сервіс на відрізку Дніпропетровськ – Запоріжжя – Одеса, що включає зберігання та перевалку вантажів з одного виду транспорту на інший, в тому числі харчових та зернових через елеватор та зерносклад, стафірування/розстафірування контейнерів, зону митного контролю на території портів, транспортування власним флотом в морські порти, агентування (фрахтування) суден.

В рамках case-study АСК «УКРРІЧФЛОТ»  поділилася з учасниками конференції практичним досвідом роботи контейнерної лінії, презентувавши пілотний проект по комплексному логістичному сервісу з переробки та доставки  різнономенклатурних вантажів (контейнери та генеральний вантаж) в напрямку ДРП - ОМТП.

1/5
Тримаємо руку на пульсі нових технологій: «УКРРІЧФЛОТ» став учасником Транспортного тижня в Одесі
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З 2 по 5 червня в Одесі відбувся 14-й Міжнародний транспортний тиждень, який цього року пройшов під девізом «Діалог. Довіра. Дія».

У заходах, які відбувалися в рамках Транспортного тижня, взяли участь близько 200 представників з різних країн світу, які обговорювали  важливі питання у сфері транспорту, логістики та торгівлі. Компанію «УКРРІЧФЛОТ» представляли директор з портової діяльності Олексій Кошелев та головний інженер портів Михайло Кравченко, які стали учасниками форуму "Реалізація глобальних логістичних стратегій у системі міжнародних перевезень», організованого Міністерством інфраструктури України, XIV міжнародній конференції «Транспортна мережа чорноморського регіону: комплекс комунікацій між Європою, Азією та іншими континентами»,  міжнародної виставки-конференції «Інтер-Транспорт» та інших заходів.

Як зауважив директор з портової діяльності Олексій Кошелев, головною метою участі у подібних заходах є необхідність постійного тримання руки на пульсі розвитку транспортної галузі, знайомство з новинками, укладання нових договорів про співпрацю, адже «УКРРІЧФЛОТ» постійно дбає про свій технічний розвиток, впроваджує нові проекти.

Наразі компанія активно розвиває новий проект по контейнерних перевезеннях річковим транспортом. Тому цінною стала участь у дискусії з ведення контейнерного бізнесу в Україні та світі, тенденцій розвитку, змін в законодавстві тощо.

1/5
Профспілки виступають за підтримку розвитку водного транспорту
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З 25 по 28 травня Українська професійна спілка працівників річкового транспорту Укркомфлот проводила свій IV Пленум. Учасниками заходу стали члени Укркомфлоту, голови профспілкових організацій, представники підприємств та організацій, що входять до профспілки річкового транспорту України.

Упродовж чотирьох днів  профспілкові лідери на чолі з головою спілки Михайлом Чубаєм обговорювали нагальні проблеми галузі та шукали шляхи їх вирішення. Профспілки занепокоєні стрімким падінням рівня життя людей, яке зумовлене ситуацією в країні – значною девальвацією гривні, подорожчанням вартості енергоносіїв та зростанням безробіття.

Підприємства річкового транспорту також працюють в  складних умовах, але, на щастя, за минулий рік вдалося не допустити виникнення заборгованості по заробітній платі, середній показник якої у порівнянні з минулим роком по галузі зріс на 5%. Стовідсотково задоволено заяви щодо оздоровлення працівників та їх дітей. Здійснюється громадський контроль за забезпеченням робітників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

Попри доволі втішну статистику, проблем насправді вистачає. Зокрема профспілки виступають за підвищення рівня мінімальної заробітної плати та посилення соціального захисту працівників, які через знецінення національної валюти та зростання цін здебільшого опинилися у складних фінансових умовах.

Проте зрозуміло, що посилення соціального захисту працівників річкового транспорту можливе за умови покращення фінансового стану підприємств галузі. Є надія, що ситуація зміниться в кращий бік після того, як в Україні нарешті буде прийнята нова законодавча база, що регулює відносити у сфері внутрішнього водного транспорту.

Про проект закону України «Про внутрішній водний транспорт», який у квітні цього року винесений на громадське обговорення, та інші напрацювання міністерства щодо розвитку галузі розповів заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков, який взяв участь у роботі Пленуму. Спілкування із заступником Міністра проходило у формі конструктивної дискусії, адже ще на початку зустрічі Юрій Юрійович зазначив, що для міністерства важлива думка професіоналів, людей, які багато років працюють у річковому транспорті та, як ніхто, знають проблеми галузі.

Юрій Васьков наголосив, що влада поставила собі за мету відкрити річку як повноцінну транспортну артерію, що допоможе перенаправити вантажопотоки та розвантажити українські залізничні та автомобільні шляхи. «Одним із пріоритетних завдань на сьогодні є спроба максимально швидко упорядкувати діяльність на річці  й вжити заходів, які відповідають викликам сучасності. Бізнес заявляє, що за умови проведення комплексу робіт, зокрема, днопоглиблювальних,  він готовий вже у найближчі п’ять років перевести з автодоріг та залізниці  до 25 млн. тонн вантажів», – сказав Юрій Юрійович.

Для того, щоб досягнути цього результату, міністерство розробило ряд короткотривалих та фундаментальних заходів.  До фундаментальних у відомстві відносять прийняття закону України «Про внутрішній водний транспорт», в якому намагалися врахувати всі ті проблемні питання, про які говорить ринок – питання днопоглиблення, шлюзування, розвитку приватного бізнесу, зняття додаткових зборів з річкових суден в морських портах, відкриття ріки для всіх портів та інші.

Також у ході Пленуму учасники обговорили й низку інших питань, що стосуються роботи профспілок в цілому, про зміни в трудовому та податковому законодавстві тощо.

«Подібні заходи вкрай потрібні, адже вони дозволяють обговорити та віднайти шляхи вирішення таких проблемних питань, як  питання захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів членів профспілки, розвитку профспілкового руху,  а також допомагають виробити стратегію і тактику подальших дій, поділитися досвідом», –  прокоментував результати роботи Пленуму голова Укркомфлоту Михайло Чубай.

У підсумку роботи було прийнято Постанову «Про дотримання трудового законодавства та законодавства про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності на підприємствах галузі». 

1/5
Вдалий старт каботажних контейнерних перевезень
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Контейнеризація вантажів – це світовий тренд, який має стійку тенденцію до зростання і на сьогоднішній день є найбільш зручним і економічним способом перевезення за рахунок своєї універсальності, мультимодальності та надійності.

За підсумками 2014 року експортно-імпортний вантажообіг контейнерів через морські порти України склав 672 тис. TEU. Наразі практично весь об’єм транспортується по території України автотранспортом і залізною дорогою в орієнтовній пропорції 75% і 25% відповідно. Контейнерні перевезення річковим транспортом в Україні фактично відсутні, що є абсолютно нелогічним, враховуючи наявність однієї з найбільших судноплавних річок Європи – річки Дніпро з діючою високо розвинутою портовою інфраструктурою, яка має потужний потенціал розвитку. До того ж, за статистикою, в регіонах, прилеглих до Дніпра, проживає більше 15 млн. людей, а також сконцентровано величезну кількість промислових підприємств, що є базисом експортно-імпортного потенціалу. Варто відзначити, що лише Дніпропетровська і Запорізька області генерують близько 16% експортно-контейнерного трафіку і 11% імпортного, що в абсолютних цифрах досягає 33 тис.  TEU і 50 тис. TEU відповідно. Основними вантажними номенклатурами є: металопродукція, титанові і цирконієві руди, соняшникова олія і зерно, а також спеціальні марки сталі, різноманітні вироби і комплектуючі із пластмас, екзотичні продукти харчування, побутова хімія, вироби з кераміки та скла.

 

Упродовж тривалого часу команда АСК «УКРРІЧФЛОТ» працювала над запуском фідерної контейнерної лінії, яка могла б забезпечити транспортування контейнерів по ріці, сполученням між портами Великої Одеси і річковими портами Дніпра. Так, в травні 2015 року в Дніпропетровському річковому порту була сформована перша пробна партія контейнерів для подальшого відправлення в каботажному напрямку.

24 травня 2015 року в Дніпропетровський річковий порт для композитного завантаження контейнерів і генерального вантажу зайшло судно «УКРРІЧФЛОТ» «Механік Черевко». Завдяки професійній та злагодженій роботі Дніпропетровського річкового порту, оперативно та якісно був  виконаний повний комплекс вантажно-розвантажувальних робіт з контейнерами, включно із зняттям порожніх контейнерів із залізничних платформ, стафіровку контейнерів вантажем чавун в чушках і завантаження наповнених контейнерів на судно. Попередньо, в трюми судна була завантажена квадратна заготовка, а на кришки – завантаженні контейнери. Після завершення ВРР судно вийшло в рейс у напрямку Одеського морського торгівельного порту, де було подано для вивантаження в терміналах ГПК Україна. Фактично транзитний час на шляху прямування Дніпропетровськ-Одеса склав 1,5 доби.

На сьогодні можна сміливо заявити, що АСК «УКРРІЧФЛОТ» вписала нову сторінку в історію річкової логістики, відкривши додаткові можливості для розвитку контейнерних перевезень в Україні.

1/5
28 квітня відбулися щорічні загальні збори акціонерів АСК «УКРРІЧФЛОТ».
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

28 квітня відбулися щорічні загальні збори акціонерів АСК «УКРРІЧФЛОТ». У порядок денний було внесено 10 питань, пов’язаних із життєдіяльністю компанії.

Попри те, що 2014 рік видався важким не лише для бізнесу, а й для України в цілому, «УКРРІЧФЛОТ» продовжив шлях у напрямку зміцнення своїх позицій на ринку транспортних послуг. Вперше за декілька років компанія завершила рік без збитків. Є всі підстави вважати, що позитивна тенденція збережеться і у поточному році.

Генеральний директор АСК «Укррічфлот» Дмитро Москаленко підвів підсумки діяльності Компанії за 2014 рік та доповів про основні здобутки та вектори розвитку, обрані керівництвом компанії  на 2015 рік.

«Незважаючи на усі складності, у 2014 році компанії вдалося досягти значних успіхів» – зазначив Дмитро Москаленко.

«2014 рік був надзвичайно складним періодом для українського суспільства та бізнесу, нашої держави в цілому, про що свідчать наступні показники:

 • інфляція понад 26%;
 • скорочення ВВП та загальний спад промисловості на 28%;
 • падіння експорту та імпорту на 23% та 27% відповідно;
 • запровадження валютних обмежень та зростання податкового тиску;
 • нестабільна політична ситуація та вкрай не сприятливий інвестиційний клімат у країні;
 • та інші.

На жаль, 2015 рік продовжує цю сумну тенденцію.

Однак, незважаючи на усі складності, за 2014 рік Компанії вдалося досягти значних успіхів у своїй діяльності. Загалом ми збільшили обсяги реалізації товарів та послуг, ефективніше почали використовувати наявні ресурси, досягли скорочення адміністративних витрат.

Враховуючи показники інших доходів та витрат Компанії, вперше за останні роки отримано прибуток за показником чистого фінансового результату.

 У 2014 році флотом Компанії було перевезено майже 1,8 млн. тонн вантажів, що на 31% більше, ніж за 2013 рік.

Порти Компанії обробили на 56% більше вантажів, що становить майже 2,5 млн. тонн.

До 61% зросла частка металопродукції у загальному портфелі вантажів. Значними залишаються й об’єми зернових вантажів – 27%.

Одночасно, перш за все через спад будівництва в Україні, на 28% до 824 тис. тонн впали об’єми реалізації піску.

Компанія продовжує надавати й такі соціальні послуги як паромна переправа у місті Нікополь. За 2014 рік перевезено 40 тис. пасажирів та 19 тис. тонн вантажів.

Продовжується розвиток нового виду діяльності – торгівлі агропродукцією, перш за все, на базі дніпропетровського зернового елеватора. Так, за 2014 рік було реалізовано 54 тис. тонн зерна і за сприятливої ринкової кон’юнктури планується збільшувати цей об’єм.

У 2015 році АСК «Укррічфлот» планує й надалі збільшувати прибутковість своєї діяльності за рахунок збільшення обсягу перевезень та стивідорних робіт.

Одним з найбільш важливих, стратегічних напрямків та завдань Компанії був і залишається розвиток каботажних перевезень по річці Дніпро. Серед вантажопотоків цього року, у перевезенні яких будуть задіяні річкові судна, основними мають стати металопродукція, зернові культури та мінерально-будівельні вантажі. Паралельно Компанія активно розвиває ідею нового перспективного напрямку – перевезення вантажів у контейнерах, сполученням між портами Одеського регіону та Дніпропетровським річковим портом.

Також, у відповідь бажанням клієнтів та викликам ринку, Компанія змінює свою діяльність у напрямку комплексної логістики, що включає одночасний супровід, перевантаження та перевезення вантажу.

Загалом Компанія продовжує постійно вдосконалювати методи роботи відповідно до міжнародних стандартів, поглиблювати міжнародне співробітництво з провідними європейськими та світовими лідерами даної галузі. Це дає змогу й надалі залишатися сучасною Компанією, яка може гнучко відповідати на усі виклики ринку, гідно тримаючи звання «національного перевізника».

Також, за підсумками голосування акціонери затвердили звіт виконавчого органу Компанії. 

1/5
«УКРРІЧФЛОТ» успішно реалізує нестандартні проекти
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Злагоджена робота компаній «УКРРІЧФЛОТ» і «PANTA RHEI  Befrachtungs und Speditions GmbH», Vienna, Austria дозволила в 2015 році успішно реалізувати нестандартний проект з доставки близько 10000 тонн стальних рулонів з Херсонського річкового порту в порт Лом (Болгарія) по річці Дунай в умовах сезонного зменшення опадів з трансшіпментом в порт Констанца (Румунія).

Падіння рівня води на Дунаї не дозволило виконати економічно вигідні прямі перевезення з Херсону в Лом флотом компанії «УКРРІЧФЛОТ». Перехід річкових караванів із басейну ріки Дніпро на Дунай був неможливим через сезонні обмеження, в той час як в наслідок низького рівня води завантаження суден типу «ріка-море» стало недоцільним через відсутність можливості здійснити повне завантаження суден.

Спільно з компанією «PANTA RHEI  Befrachtungs und Speditions GmbH» Vienna, Austria, яка є давнім перевіреним діловим партнером АСК «УКРРІЧФЛОТ», вказаний проект був розроблений і успішно реалізований. В рамках втілення в життя проекту, в Херсонському річковому порту з періодичністю в 10 днів були завантажені два судна компанії «УКРРІЧФЛОТ» – т/х «О. Федоров» і т/х «В. Шарков» (тип Волго-Дон). Партії по 5000 тонн були доставлені морем в порт Констанца.

Далі, в порту Констанца була здійснена швидка перевалка вантажу (1,5 і 1 доба відповідно) по типу «борт-борт» ((“transhipment”) на річкові мілководні баржі компанії «PANTA RHEI  Befrachtungs und Speditions GmbH» Vienna, Austria (місткість барж 1000-2000 тонн).

Два конвої у складі річкових барж і буксирів послідовно доставили вантаж по змілілому Дунаю в порт Лом. Використання мультимодального коносамента дозволило максимально швидко реалізувати перетин двох кордонів – Молдови і Болгарії, з відповідним митним оформленням.

Грамотне планування, чітка логістика і гарні партнерські відносини дозволили компаніям успішно реалізувати новий спільний проект!

1/5
Компанія «Укррічфлот» взяла участь у Форумі розвитку інфраструктури України
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

26-27 лютого 2015 року в Києві за підтримки Торгово-промислової палати України, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», юридичної компанії «Лавринович і партнери» відбувся Форум розвитку інфраструктури України. Захід зібрав понад 200 представників органів влади та галузевих асоціацій, керівників провідних будівельних, металургійних, машинобудівних і транспортних підприємств, керівників інвестиційних, юридичних та аудиторських компаній, а також топ-менеджерів світових та українських фінансових установ, щоб обговорити питання, що стосуються планів по модернізації, джерел фінансування оновлення інфраструктури і механізмів реалізації масштабних інвестиційних проектів.

На Форумі виступили з доповідями Перший заступник Генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк, народний депутат України Сергій Тарута, Керуючий Партнер ЮФ «Лавринович і Партнери» Максим Лавринович, Голова представництва IFC в Україні Олена Волошина.

АСК «Укррічфлот» на заході представила Ольга Федор, начальник департаменту комерційної діяльності. У своїй доповіді на тему «Перспективи розвитку річкового транспорту в Україні» Ольга розповіла про можливості річкової інфраструктури України, а також про перспективи зростання вантажопотоку, що обслуговується річковим транспортом в Україні, за умови виваженого державного регулювання транспортної галузі.

У доповіді було зазначено, що оціночна пропускна здатність інфраструктури річки Дніпро щорічно - 30 млн. т і 350 тис. TEU. Якщо говорити про позиції річкового транспорту в Україні порівняно з ЄС, то потенційний обсяг річкових перевезень в Україні може становити 60 млн. т, за умови, що питома вага таких перевезень досягне середнього рівня по ЄС-28*. Генерація значного обсягу експортних, імпортних і внутрішніх вантажопотоків відбувається в регіонах, прилеглих до річки Дніпро. Основними елементами вантажної бази є: металопродукція та залізорудна сировина; аграрні вантажі (в основному, зерно та олія); вантажі в контейнерах; мінерально-будівельні вантажі (пісок, гравій, щебінь). Дана вантажна база оцінюється приблизно в 70 млн. т і 350 тис. TEU на рік.

У своєму повідомленні Ольга Федор торкнулася проблемних питань галузі, пов'язаних з відсутністю базового галузевого законодавства, необґрунтовано високими зборами за проходження шлюзів, а також відсутністю ефективної національної транспортної стратегії та товарно-транспортних балансів. У пропозиції щодо розвитку річкового транспорту України говорилось про можливості застосування законодавчих ініціатив, а також регулятивних заходів, які дозволять змінити принципи оплати зборів і створити конкурентний підхід до тарифоутворення на залізничному транспорті. Очікуваний позитивний макро ефект від розвитку галузі внутрішнього водного транспорту передбачає зменшення навантаження на інфраструктуру автодоріг і залізничних шляхів, зниження споживання енергоресурсів і розвиток транспортного та транзитного потенціалу України.

З 2006 р. по 2014 р. АСК «Укррічфлот» реалізувала такі проекти, як оновлення річкового флоту, будівництво вантажно-конвеєрної лінії для перевалки зернових вантажів у Миколаївському річковому порту, будівництво елеватора у Дніпропетровському річковому порту, збільшення модернізації та інфраструктури Запорізького річкового порту для обслуговування вантажопотоку сталі.

У найближчій перспективі інвестиційні плани компанії «Укррічфлот» передбачають провести оновлення флоту (будівництво сучасних енергоефективних барже-буксирних складів), а також реалізувати проект будівництва контейнерного терміналу на території Дніпропетровського річкового порту, потужністю перевалки контейнерів на рік - до 50 тис. TEU.

 

Примітка: ЄС-28 - кількість країн Європейського Союзу станом на 1 липня 2013 року.

1/5
МОНОПОРТ
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У грудні 2014 року портами АСК «Укррічфлот» (далі Монопорт) обсяг виконаних вантажно-розвантажувальних робіт склав 192,5 тис. тонн, що на 29% більше грудня 2013р., в т. ч. :

 • НРР –115,5 тис. тонн
 • Плавмеханізація – 77 тис. тонн

 

За 2014 рік обсяг виконаних вантажно-розвантажувальних робіт по Монопорту – склав  2 млн. 819 тис. тонн вантажів, що на 60% більше мину­лого року, в т. ч. :

 • НРР – 1млн. 845 тис. тонн.
 • Плавмеханізація – 974 тис. тонн.

 

Основними складовими вантажів, що перероблювалися в 2014 році та забезпечили зростання обсягів, є:

 • прокат чорних металів – 1 491,5 тис. тонн, зростання на  180%
 • харчові вантажі – 532,6 тис. тонн, зростання на 54%
 • брухт чорних металів – 245,7 тис. тонн, зростання на  116%

 

ОБРОБКА ФЛОТУ

У грудні 2014 року було  оброблено 40 одиниць флоту,

в тому числі:

 • з прокатом чорних металів –20;
 • зернові та харчові вантажі –9;
 • брухт чорних металів –6;
 • кокс–2;
 • насипні вантажі –1;
 • тарно-штучні вантажі – 2

 

Структура вантажопереробки, тис. тонн

table

1/5
Філія АСК «Укррічфлот» Херсонський суднобудівний судноремонтний завод ім. Комінтерну з успіхом завершив 2014 рік
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Протягом року Херсонським суднобудівним судноремонтним заводом ім. Комінтерну проведено ремонт з докування суден компанії АСК «Укррічфлот»: т/х «Орель-2», т/х «Герой Стахорский», т/х «Орель-5», т/х «О. Гончар», т/х «Славутич 17», т/х «Д. Котюженко», т/х «М. Лацис», т/х «В. Шарков», т/х «М. Черевко», т/х «Славутич 18», т/х «А. Нахимов», т/х «С. Руднев», т/х «Олтеница», т/х «О. Федоров», що дозволило виконати план по ремонту суден АСК «Укррічфлот» на 138%; виконали 150 навігаційних ремонтів - що склало 163% виконання плану. Крім цього в 2014 році ХССРЗ ім. Комінтерну було виконано понад 40 комерційних замовлень.

З 2014 року ХССРЗ ім. Комінтерну надає виробничі площі в оренду для організації суднобудівної верфі одній з провідних груп компаній України «Трансшип». Компанія володіє одним з найбільших буксирних флотів в басейні Чорного і Азовського морів, а також унікальними плавучими перевантажувачами, різнотипними самохідними суднами і суховантажними баржами. У 2015 році нова верф планує розпочати на базі ХССРЗ ім. Комінтерну випуск енергонасичених судів конвеєрним методом до 12 новобудов на рік.

1/5
З 15.12.2014 АСК «Укррічфлот» стала індивідуальним членом FIATA на 2014-2015 р.
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Вступ АСК «Укррічфлот» в FIATA підтверджує статус Компанії, як надійного партнера у сфері вантажного експедирування не тільки українським, але й міжнародними стандартами. Членство АСК «Укррічфлот» у Федерації відкриває ряд нових можливостей перед Компанією, а саме: глобальну взаємодію з експедиторськими компаніями різних країн світу; розширення географії діяльності Компанії; професійну підготовку працівників компанії за міжнародними стандартами та багато іншого.

Сьогодні FIATA (International Federation of Freight Forwarders Associations)- це сама велика, впливова і професійна в галузі транспорту міжнародна неурядова організація, що об'єднує національні експедиторські асоціації 150 країн світу. У експедиторської галузі, яку представляє FIATA налічується понад 40 тисяч підприємств усіх форм власності, на яких працюють майже 10 млн. співробітників. В даний час членами FIATA на індивідуальній основі є більш 5000 експедиторських фірм і організацій.
До структури FIATA входять інститути, консультативні органи і робочі групи, які займаються всіма аспектами міжнародних перевезень вантажів.

1/5
9-10 грудня 2014 року в Лондоні відбувся IX-й Український інвестиційний саміт
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Саміт зібрав ділові кола не тільки України і Великобританії, до заходу був проявлений інтерес з боку бізнесменів понад 10 країн світу, що підкреслює інтерес Міжнародного фінансового співтовариства до України, незважаючи на труднощі і складний період в політиці та економіці країни.

Захід пройшов на найвищому рівні і надав панорамний огляд макроекономічної ситуації в країні в цілому, а також конкретних перспектив прямих іноземних інвестицій в Україну. В ході саміту були заслухані доповіді міністра інфраструктури України Максима Бурбака, заступника міністра аграрної політики України Владислави Рутицької, Голови міської державної адміністрації Віталія Кличка, в. о. заступника голови НБУ Владислава Рашкована, голови правління «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Також у програмі заходу розглядалися питання щодо поліпшення бізнес-клімату України, можливостей залучення капіталу, податкової реформи, були висловлені погляди інвесторів різних галузевих бізнесів з питань управління ризиками, а також можливостей їх регулювання.
Компанію «Укррічфлот» на саміті представив генеральний директор Дмитро Москаленко. Жвавий інтерес учасників дискусії про модернізацію інфраструктури та перспектив проектів на основі ДПП викликала доповідь Дмитра Москаленка на тему: «Перспективи розвитку внутрішнього водного транспорту України».

У своєму повідомленні пан Москаленко коротко і точно описав можливості річкової інфраструктури України, підкреслив проблемні питання, пов'язані з відсутністю базового галузевого законодавства та державних цільових програм по створенню сучасної портової інфраструктури та необхідністю створення товарно-транспортних балансів на державному рівні. Був проведений порівняльний аналіз поточного стану річкової інфраструктури України та країн Євросоюзу, який показав, що можливості внутрішнього водного транспорту в країнах ЄС використовуються на 6,7%, в Україні цей показник становить лише 0,5%. Транспортна інфраструктура Дніпра дозволяє збільшити вантажні перевезення до 35 млн. тонн порівняно з 3 млн. тонн вантажних перевезень у 2013 році.

Дмитро Москаленко розповів також про реалізовані проекти компанії «Укррічфлот» в період з 2007-2014 р., які дозволили завершити будівництво серії нових суден, розвинути напрямок перевезень зернових вантажів і зернотрейдінга, збільшити пропускну здатність і оптимізувати роботу ключових портів Компанії. Найближчі інвестиційні плани Компанії пов'язані з оновленням флоту і будівництвом сучасного барже-буксирного складу; будівництвом контейнерного терміналу в Дніпропетровському річковому порту, а також будівництвом комплексу з перевалки аграрних вантажів у Миколаївському річковому порту.

 

1/5
Компанія «Укррічфлот» обробила на зовнішньому рейді Миколаївського морського порту судно типу «Panamax»
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Злагоджена робота компаній АСК «Укррічфлот» філія "Миколаївський річковий порт», ТОВ "Стивідорна інвестиційна компанія" (причал № 11 ММП), Адміністрація Миколаївського морського порту (НФ ДП «АМПУ») і ТОВ «МТА сервіс ЛТД» дозволила забезпечити ефективну обробку судна типу «Panamax»* теплохода «KG Barito» (l/b/h= 216,03 м/ 32,2 м, / 11,745 м) в Миколаївському морському порту (ММП).

Для забезпечення вивантаження біля причалу морського порту вантажу з судна, осадка якого перевищує максимально допустиму по Бузько-Дніпровсько-лиманському каналу (10,3 м), працівники АСК «Укррічфлот» розпаузили* т/х «KGBarito» на власні судна Компанії на рейді ММП, поруч з «Банка Трутаєва». На рейді перевантажене і перевезено в Миколаївський річковий порт 9 100,00 тонн коксу, що дозволило провести судно під подальшу обробку біля 11 причалу ММП. Загалом, спільно АСК «Укррічфлот» і ТОВ "Стивідорна інвестиційна компанія", вивантажено з судна 50 тис. тонн коксу. Слід відзначити злагоджену і високопрофесійну роботу команд екіпажів трьох плавучих 16-тонних кранів «КПЛ-108»,«КПЛ-117» і «КПЛ-103», т/х «Славутич-18», буксирів «Кодак», «Кренкель» і «Могучий».
У своїй роботі АСК «Укррічфлот» приділяє особливу увагу рейдовій перевалці та можливості обробки великотоннажного флоту для залучення вантажопотоків у порти з обмеженими глибинами.
АСК «Укррічфлот» планує і надалі продовжувати спільні з терміналами Миколаївського і Херсонського морських портів обробки великотоннажних суден, у тому числі типу «Panamax», на рейді і біля причалів морських портів із застосуванням власного флоту.
Всі дії Компанії спрямовані на забезпечення екологічної безпеки транспортної системи України, а також на мінімізацію логістичних витрат національних підприємств - вантажовласників у складний економічний час.

Примітка:
*- розпаузити - перевантажити вантаж з великих суден на малі для проходження мілководдя.
*- судна типу «Panamax» - довжина - до 294,1 м, ширина - до 32,3 м, осадка - 12 м, висота від ватерлінії до найвищої точки судна становить 57,91 м. Особливістю є відсутність суднових перевантажувальних засобів, що ускладнює обробку суден даного типу в необладнаних місцях.

1/5
У вересні 2014 р. Дніпропетровський річковий порт перевантажив 41,8 тисячу тонн вантажів
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

За 9 місяців 2014 р. обсяг перевалки вантажів через Дніпропетровський річковий порт склав 415,8 тис. тонн, з них:  223,24 тис. тонн - металопрокат; 112,37 тис. тонн - брухт чорних металів; 49,2 тис. тонн - тарно-штучні вантажі; 13,82 тис. тонн - польовий шпат; 8,66 тис. тонн - кукурудзяний корм гранульований; 7,4 тис. тонн - інші вантажі.

Порівняно з дев'ятьма місяцями 2013 р., об'ємні показники по вантажно-розвантажувальним роботам поточного року збільшено на 290,00 тис. тонн.

Як і раніше у структурі вантажопотоку порту основним вантажем є квадратна заготовка виробництва ПАТ «ЄВРАЗ - ДМЗ ім. Петровського». За 9 місяців 2014 р. Дніпропетровський річковий порт перевантажив на водний транспорт 223,24 тис. тонн вантажу, з яких в експортному напрямку спрямовані 48,16 тис. тонн, а у каботажному - 175,08 тис. тонн. У вересні Дніпропетровський річковий порт відвантажив 24,79 тис. тонн квадратної заготовки: 2,99 тис. тонн - прямий експорт до Туреччини, 21,80 тис. тонн пішло в каботажі до Херсона й Одеси.

З початку року, через елеватор порту перевантажено 54,3 тис. тонн зернових вантажів.

У навігаційний період 2014 р. Дніпропетровський річковий порт здійснював видобуток піску річкового, так з 29 липня по 30 вересня видобуто 70,276 тонн піску. У вересні Дніпропетровський річковий порт реалізував 16 тис. тонн піску. За дев'ять місяців поточного року реалізовано 132 тис. тонн піску.

1/5
За 9 місяців 2014 р. філією АСК «Укррічфлот» «Миколаївський річковий порт» було перевантажено 662,8 тисячі тонн вантажів
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У вересні 2014 Миколаївським річковим портом було перевантажено 60 тис. тонн вантажів. Продовжується співпраця з ТОВ СП «Нібулон» - у вересні на рейді перевантажено 32 тис. тонн зернових вантажів плавмеханізацією порту.
 
Компанія ТОВ «Ойлтранстермінал» уклала додаткову угоду до чинного договору на перевалку шроту гранульованого через зерновий комплекс порту. Це додатковий вантажопотік, що надходитиме в порт залізничним транспортом. Планований додатковий обсяг становить близько 8 тис. тонн щомісяця. У вересні місяці вже було перероблено 2 тис. тонн шроту.

Досягнуто домовленості на перевалку через Миколаївський річковий порт металопродукції одного з найбільших металургійних виробників в Україні - ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У вересні 2014 були прийняті перші вагони з прокатом чорних металів (арматура, катанка) - 3 тис. тонн. Планується довгострокова стабільна робота з об'ємом перевалки щомісячно не менш 15 тис. тонн.

  На даний момент досягнуто домовленості на перевалку імпортного коксу. Вантаж буде надходити в Україну великотоннажними суднами типу «Panamax». Планується робота плавмеханізаціі порту по розпауженню судна на рейді, а також спільне вивантаження біля причалу з однією зі стивідорних компаній Миколаївського морського порту. Попередньо підхід судна очікується в 3-й декаді жовтня.

У жовтні заплановане відвантаження 2 суднових партій каоліну в експортному напрямку. В даний час вже проводиться прийом залізничних вагонів і накопичення суднової партії даного виду вантажу.

1/5
10-12 вересня 2014 року за підтримки Організації Чорноморського економічного співробітництва в Одесі відбувся восьмий міжнародний «Чорноморський контейнерний саміт».
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

10-12 вересня 2014 за підтримки Організації Чорноморського економічного співробітництва в Одесі відбувся восьмий міжнародний «Чорноморський контейнерний саміт». Захід був організований видавництвом «Порти України» та Інформаційно-аналітичним центром («BlackSeaTrans»).

Чорноморський саміт зібрав близько 140 представників найбільших світових судноплавних контейнерних ліній, керівників морських портів, великих транспортних компаній, компаній-вантажовласників, перевізників, контейнерних термінальних операторів, представників державних структур. Також в рамках заходу пройшла презентація нового глибоководного контейнерного терміналу компанії «ГПК Україна» в Одеському порту потужністю 600 тисяч TEU на рік.

Компанію «Укррічфлот» на саміті представили: Дмитро Москаленко, генеральний директор; Олексій Кошелєв, директор з портово-комерційної діяльності; Кирило Таран, директор з управління флотом.

В рамках заходу обговорювались питання впливу міжнародної торгівлі на контейнерні потоки в Чорноморському регіоні; локальні конфлікти та ризики для міжнародного судноплавства; перспективи розвитку контейнерних ринків Чорноморських країн (України, Росії, Грузії, Болгарії, Туреччини); можливості залучення інвестицій для розвитку контейнерних перевезень.

Виступ генерального директора АСК «Укррічфлот» Дмитра Москаленко, було присвячено перспективам, можливостям річкової контейнерної логістики і викликало жвавий інтерес аудиторії.

У своїй доповіді пан Москаленко зазначив, що АСК «Укррічфлот» пропонує переорієнтувати частину контейнерного вантажопотоку на річку. Компанія володіє флотом контейнеромісткістю від 44 до 188 TEU, здатним здійснювати перевезення до 30 тис. TEU в навігацію як з портів Великої Одеси в річкові порти України, так і в зворотному напрямку.

В подальшій дискусії з учасниками саміту Дмитро Москаленко відповів на запитання журналістів, а також представників Асоціації контейнерних ліній, Казахської залізниці, АсМАПу, компанії «ПЛАСКЕ». Основні теми, що цікавлять учасників стосувалися вже існуючої інфраструктури компанії «Укррічфлот», можливостей співпраці по каботажним контейнерним перевезенням з контейнерними лініями і морськими контейнерними терміналами, а також обговорювалося питання як представлене логістичного рішення з контейнерних перевезень зможе вплинути на конкурентне середовище і зміна транспортний логістики в цілому.

Пан Москаленко розповів, що на сьогоднішній день даний напрямок річкових перевезень не освоєно і є потенційною конкурентною перевагою комплексних логістичних компаній. Можливість використання спеціалізованих судів змішаного типу плавання «річка-море» зможе забезпечити можливість перевезень контейнерів вглиб України внутрішніми водними шляхами, знижуючи тим самим екологічне навантаження і собівартість транспортування вантажу.

1/5
У серпні 2014 року Миколаївський річковий порт перевантажив 48,1 тисячу тонн вантажів
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У серпні 2014 року Миколаївський річковий порт перевантажив 48,1 тисячу тонн вантажів, у тому числі на причал були прийняті аглоруди в кількості 11 000 тонн і в рекордно короткий  термін (за 1,5 доби) порт перевантажив даний вантаж на великотоннажні морські судна з використанням плавмеханизації і несамохідних суден.

Відновлено співпрацю з СП ТОВ «Нібулон» з перевантаження зернових вантажів. За перший тиждень вересня перевантажено 14000 тонн зерна.

Всього, за 8 місяців 2014 року по філії «Миколаївський річковий порт» АСК «Укррічфлот» було перевантажено 602,1 тисячі тонн вантажів.

1/5
Запорізький річковий порт продовжує свою співпрацю з ВАТ «Запоріжсталь».
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Запорізький річковий порт продовжує свою співпрацю з одним з найбільших українських металургійних комбінатів - ВАТ «Запоріжсталь». У вересні 2014 року запланована пробна перевалка чавуну партією 18 тис. тонн. Основний напрямок транспортування вантажу - Туреччина.

Також за 8 місяців поточного року реалізовано 399,08 тис. тонн піску. Щомісячне зростання цього показника характеризує високий промисловий потенціал та розвинену інфраструктуру Запорізького річкового порту.

1/5
АСК «Укррічфлот» - асоційований член Асоціації міжнародних експедиторів України
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У липні 2014 АСК «Укррічфлот» стала асоційованим членом Асоціації міжнародних експедиторів України.

 Вступ в Асоціацію для компанії «Укррічфлот», що має офіційний статус Національного перевізника України, є ще одним кроком на шляху підвищення якості послуг у сфері перевезень та транспортно-експедиторського обслуговування, а також налагодження партнерських взаємин між українськими і зарубіжними колегами.

 Асоціація міжнародних експедиторів України включає в себе більше 160 транспортно-експедиторських організацій всіх форм власності від державної до приватної, у тому числі 47 індивідуальних членів FIATA. При цьому важливо відзначити, що 50% українського імпорту і експорту і понад 70% транзиту здійснюються при безпосередній участі членів АМЕУ.

 АМЕУ співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань транспорту, будівництва і зв'язку, Кабінетом Міністрів України, Міністерством інфраструктури, Укрзалізницею, Міністерством економіки, Державною митною службою, Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва, Антимонопольним комітетом, Асоціацією міжнародних автоперевізників, Асоціацією митних брокерів та іншими державними і громадськими організаціями.

1/5
80 років з дня заснування Запорізького річкового порту
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

У травні 2014 Запорізький річковий порт відзначив славний ювілей: 80 років тому, 23 травня 1934 був підписаний генеральний акт Урядової комісії про готовність до пуску Дніпровського шлюзу і причальної гавані. І вже через 5 днів, 28 травня 1934 року народження, відбувся урочистий мітинг, присвячений передачі Наркомвода (Народний комісаріат водного транспорту) Дніпровського шлюзу і гавані. Так офіційно почалася історія Запорізького річкового порту.

Водний шлях через Дніпро притягував судноходів з давніх часів, але на їх шляху вставали застрашливі пороги, що одержали в народі назву «зуби дракона». Пороги ці століттями перешкоджали наскрізному судноплавству, і, незважаючи на всі зусилля, прикладені людьми для очистки русла, вперті камені поверталися на місце.

Створення крупного річкового вузла стало можливим тільки після будівництва ДніпроГЕСу: гребля підняла воду на 37,5 метри, утворивши перед собою водосховище місткістю більше 3 мільярдів кубометрів води. Колись грізні скелі залишилися глибоко під водою - і сьогодні вже ніщо не нагадає про те, що 83 з 136-ти кілометрів шляху між крайніми пунктами зупинок, приписаними до порту, приховують під собою знамениті дніпровські камні.

Запорізький річковий порт створювався як органічна частина найважливішого індустріального центру, як найбільший і найкращий на Дніпрі по технічному обладнанню, за обсягами перевезень і оперативністю роботи. Проектна потужність в 350 тис. тонн перероблених вантажів на рік, забезпечила Запорізькому річковому порту безумовне лідерство на Дніпрі. При цьому, до 1939 року, вантажообіг порту зріс до 490 тисяч тонн, а ще через п'ять років на причалах Запоріжжя вже працювало чотири потужних портальних крана, два козлових і один плавкран. Підкорення неприступних порогів і подальший стрімкий розвиток порту стали можливими  завдяки натхненій  праці робітників. Багато з них прийшли на «будівництво століття» рядовими будівельниками, і залишилися на створеному ними підприємстві, освоюючи нові професії, в яких кожен знаходив особисте покликання.

У роки Великої Вітчизняної Війни порту було завдано колосальної шкоди - підприємство фактично довелося відновлювати з руїн. Післявоєнний час диктував свої умови, до того ж ремонт порту гальмували системно виникаючі бюрократичні зволікання. Проте, 8 червня 1947, Запорізький річковий порт відновлює роботу: через шлюз в порт пройшли дві великі баржі з вантажем. Але рани, завдані війною, не затягуються в одночас. Не були відновлені і задіяні всі потужності порту - недолік перевантажувальних механізмів призвівдо того, що на пристані «Запоріжжя» створилася пробка.

І знову становище вдалося виправити завдяки трудовому героїзму людей. Зусиллями колективу, замість встановлених нормою  500 тонн вантажів на добу, порт переробляв 900 тонн.

Одночасно відновлювалися і реконструювалися портові крани, перевантажувачі, транспортери, транспортні та експлуатаційні магістралі. Оснащення порту нарощувалось швидкими темпами, завдяки чому стабільно зростав обсяг перероблених за рік вантажів: 1955 - 2 млн. 650 тис. тонн, 1967 г. - 6 млн. 550 тис., 1973 г. - 10 млн. тонн, 1976 г . - 17,7 млн. тонн. Паралельно ведеться будівництво нових об'єктів: пасажирського причалу, причалу "Кічкас", бази відпочинку в селах Благовіщенка та Іванівка, затон і причал в місті Енергодарі.

У 1974 році Запорізький річковий порт об'єднується з Нікопольським річковим портом в єдиний орган господарського управління. Починаючи з 1975 року, судна змішаного плавання "ріка-море" стали експлуатуватися на закордонних безперевалочних перевезеннях. Запорізький річковий порт за своїми можливостями виростає до рівня міжнародного морського порту.

У смутні часи перебудови і перші роки незалежності України, Запорізький річковий порт не загубив свого обличчя, ставши одним з небагатьох підприємств, що в 1990-х рр. продовжувало будівництво та реконструкцію виробничих потужностей, закуповувало техніку. Значно знизився вантажообіг, дещо змінилася номенклатура вантажів, але порт шукав і знаходив нові напрями та можливості для своєї діяльності.

Краща традиція - бути кращими

Сьогодні філія Публічного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт»- найбільший порт на Дніпрі. Його причали розташовані на берегах Запорізького і Каховського водосховищ, розділених греблею ДніпроГЕСу. Відстань по фарватеру між найбільш північними і південними пунктами зупинок становить 136 км.

Філія АСК «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» здійснює перевантаження експортно-імпортних і каботажних вантажів. Порт спеціалізується на переробці -руди, коксу, вугілля, металопрокату, металобрухту, добрив, глини, піску, феросплавів, бокситів.

Також порт надає послуги з транспортно-експедиторського обслуговування, здійснює видобуток піску річкового, залишаючись незмінним лідером в цьому сегменті ринку, і реалізує його на ряду з іншими мінерально-будівельними вантажами. Вантажно-розвантажувальні роботи ведуться цілодобово.

Сьогодні  Запорізький річковий порт залишається вірний своїм традиціям і продовжує розвиватися. Так, минулого року порт збільшив пропускну здатність з перевантаження металопрокату до 100 тис.тонн на місяць. Проводиться реконструкція та модернізація потужностей порту.

Кузня кадрів

Запорізький річковий порт був і залишається головною кузнею кадрів річковиків і докерів в Дніпровському басейні. Наш колектив славиться своїм професіоналізмом, і не випадково більшість членів командного складу Укррічфлоту вийшли із Запорізького річкового порту. Відзначаючи 80-річчя з дня заснування Запорізького річкового порту, слід сказати про міцний злагоджений колектив, зусиллями якого підтримується успішна діяльність Компанії. Потрібно віддати данину традиціям річковиків, які гідно продовжує молода зміна талановитих, ініціативних кадрів.

Команда АСК «Укррічфлот» від усієї душі вітає своїх колег з ювілеєм і дякує кожному за особистий вклад в розвиток Компанії.
Так тримати!

1/5
АСК «Укррічфлот» транспортувала Дніпром чотири японські реактори для Мозирського НПЗ
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Історія транспортування реакторів почалася ще два роки тому, коли японська компанія Kobe Steel LTD виграла тендер на виробництво чотирьох реакторів для комплексу гідрокрекінгу важких нафтових залишків Мозирського НПЗ. Цей проект став наймасштабнішою інвестицією заводу за весь період його існування і оцінюється більш ніж в мільярд доларів.

Габарити обладнання також вражають: кожен з реакторів довжиною 51 метр, вагою - 780 тоннн. Безсумнівно, з транспортуванням негабаритного вантажу такої ваги міг впоратися виключно водний транспорт.

З точки зору логістики, довелося подолати маршрут довжиною 25 тисяч кілометрів. Через Тихий і Атлантичний океани, обладнання було доставлене в акваторію Чорного моря і прибуло до дельти Дніпра. АСК «Укррічфлот» взяла на себе відповідальність транспортувати вантаж територією України.

П / п «В. Русанов»

Були задіяні п / п «В. Русанов»і п / п «Портовик - 7». Вони подолали шлях від Херсонського річкового порту до Києва.

 Подальший шлях  на північ, через Прип'ять до причалів заводу, устаткування також подолало на самохідних баржах АСК «Укррічфлот». Щоб прийняти цей вантаж, на місці призначення довелося перебудувати причал, місцями відкачати воду та пересипати підводний канал. Новий причал з заводом з'єднали 12 кілометрами укріпленого дорожнього полотна.

Після передачі реакторів білоруським колегам для їх подальшого транспортування до місця призначення, в центральному офісі АСК «Укррічфлот» відбулася зустріч керівництва Компанії з капітаном п / п «В. Русанов» Конобасем Петром Пилиповичем і його першим помічником - Конобасем Олексієм Петровичем, а також першим помічником капітана п / п «Портовик - 7»Корякіним Валерієм Володимировичем. Під час зустрічі директор з управління флотом Таран Кирило Сергійович від імені Компанії подякував членам екіпажів п / п «В. Русанов» і п / п «Портовик - 7» за професіоналізм та вручив гостям грамоти та пам'ятні сувеніри.

1/5
Дніпропетровський річковий порт перевиконав план перевалки вантажів в два рази
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

За чотири місяці 2014 Дніпропетровський річковий порт переробив 112,8 тис. тонн вантажів. Таким чином, порт перевиконав план перевалки вантажів в два рази.

У структурі вантажопотоку порту основними стали: заготівля квадратного перерізу в ланцюгах виробництва ПАТ «ЄВРАЗ - ДМЗ ім. Петровського», лом чорних металів, тарно-штучні і зернові вантажі.

Зокрема, з відкриття навігаційного періоду і по 30 квітня цього року через Дніпропетровський річковий порт перевантажено 61,5 тис. тонн заготовки квадратного перерізу, з них: в експортному сполученні - 11,7 тис. тонн, у каботажному - 49,8 тис. тонн, а в травні відвантажено ще 37,7 тис. тонн даного вантажу.

За чотири місяці поточного року відвантажено в експортному сполученні 29,4 тис.тонн металобрухту, в травні експортовано 17,4 тис. тонн брухту чорних металів.

Через елеватор порту в зазначений період перевантажено 9,96 тис.тонн зернових вантажів, з них: пшениці - 8,9 тис. тонн, кукурудзи - 1,06 тис. тонн.

Також в березні - травні цього року через Дніпропетровський річковий порт здійснено перевантаження імпортних вантажів: 16,7 тис. тонн тарно-штучних вантажів і 6 тис. тонн шпату польового навалом.

Крім того, протягом п'яти місяців Дніпропетровський річковий порт реалізував 57,7 тис. тонн піску річкового.

АСК «Укррічфлот»
Адрес: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@ukrrichflot.ua